Archive for the ‘Taniec’ Category

Połączenie

Tango jest tańcem standardowym. Występujące w nim kroki liczone są na wolny-szybki-szybki-wolny. W tańcu uczyliśmy się figur takich jak krok podstawowy, krok podstawowy do tyłu, krok podstawowy do przodu, promenada, wirówka oraz obrót w lewo. Każda z tych figur tanecznych wymagała od nas poświęcenia i zaangażowania. Niektóre były dla nas łatwe a niektóre sprawiły nam wiele kłopotu. Wszystkie te figury poznane na lekcjach tańca możemy ze sobą połączyć żeby dostać jeszcze ładniejszy wygląd całego tańca. Połączenie możemy zacząć od kroku podstawowego później możemy zatańczyć krok podstawowy do tyłu następnie promenadę po niej możemy wykonać wirówkę która jest bardzo widowiskowa i którą na pewno zrobimy furorę na Sali następnie możemy przejść do kroku podstawowego do tyłu później możemy zrobić obrót w lewo a na koniec możemy wykonać krok podstawowy

Krok podstawowy

Krok podstawowy w tangu tańczony może być do przodu jak i do tyłu. Opisze teraz krok podstawowy wykonywany do przodu. Partner zaczyna od nogi lewej i przesuwa ja do przodu partnerka zaś zaczyna od nogi prawej i przesuwa ja do tyłu. Krok ten jest krokiem wolnym. Drugi krok w tańcu jest już szybki partner prawą nogę daje w przód a partnerka lewą w tył. trzeci krok też jest szybki partner daje lewą nogę w bok a partnerka prawą w bok. Czwarty tańczony jest jako wolny i polega na dostawieniu przez partnera prawej do lewej nogi a partnerka dostawia lewą do prawej nogi. Krok do tył partner zaczyna od nogi lewej i daje ją do tyłu partnerka prawą daje do przodu. Jest to krok szybki. Później jego prawa do tyłu jej lewa w przód.. Ten krok w tańcu jest wolny. Kolejny wolny to jego lew w bok jej prawa w bok. Ostatni krok jest szybki gdzie on dostawia do lewej nogę prawą a ona lewą dostawia do prawej.

Gra

Wówczas gra o zwycięstwo rozgrywa się w tańcu i wygrywa ten kto zaprezentuje na parkiecie lepsze triki i lepszą gammę kroków czy wykaże się większą fantazją. Ważną rolę odgrywają tutaj również osob trudniące się budową układu tanecznego. Zwani są oni choreografami i to dzięki nim widzimy na występach scenicznych czy w telewizyjnych programach fantastyczne układy taneczne często przechodzące w ogóle ludzkie wyobrażenia o możliwościach człowieka w tym przypadku tancerzy które często są przekraczane patrząc na to z pozycjo zwykłych ludzi takich jak my. Jednak ułożenie takiego pokazu to praca bardzo mozolna często trwa to dni nawet tygodnie. Wszystko w zależności od długości występu i charakteru tańczących osób. Do jednych bowiem łatwiej dotrzeć przekonać do wykonania tego czy tego kroku czy jakiejś akrobatycznej figury. Niekiedy tancerzą bardzo trudno się przełamać i nie są oni w stanie zgodzić się na wykonanie trudnych figur.